Кількість
|
Вартість
|
||
|
Газовий балон є спеціальним обладнанням, яке здатне забезпечувати функціонування плити для приготування їжі. Він може стати повноцінним джерелом газу в умовах відсутності стаціонарної мережі. Так, вказане обладнання оптимально підходить для роботи на дачних та заміських ділянках, у яких спостерігаються часті перебої чи відсутня система подачі газу. Також його прийнято брати із собою для приготування їжі у польових умовах.
Сам по собі побутовий газовий балон представляє посудину, в яку під досить значним тиском міститься скраплений або стислий газ. Стиснутий газ анітрохи не залежить від показників тиску і постійно залишається в газоподібному стані. Зріджений газ – навпаки, під впливом надмірного тиску практично одразу стає рідиною. Наприклад, водень, кисень, азот, метан є середньостатистичними стиснутими газами. Хлор, аміак, вуглекислий газ та подібні до них речовини класифікуються як зріджені варіанти.
Газові балони відрізняються між собою за декількома характеристиками. Перше торкнулося саме забарвлення такого резервуара. Оскільки газів, які можна помістити в таку ємність, неймовірно багато, було прийнято раціональне рішення класифікувати їх за колірним оформленням:
- Блакитний кисневий,
- Темно-зелений – водневий,
- Червоний всілякі газові рідини, призначені для горіння.
Саме червоний балон класифікується як побутовий та може бути використаний у домашніх умовах. Найчастіше вони пропанові чи бутанові. Поплутати газові балони для дачі з іншими практично неможливо.Їм характерна особлива форма, що за своїм виглядом нагадує барило. Інші моделі швидше нагадують циліндри.
Матеріалів для виробництва газових балонів також визначають одразу кілька. Спочатку всі подібні типи обладнання виготовлялися в металевих резервуарах. Сам по собі метал є неймовірно міцним та довговічним матеріалом. Найчастіше саме металеві моделі використовувалися для підводних човнів та подібних стратегічно важливих об'єктів. У домашньому побуті вони також набули широкого поширення через простоту в експлуатації, високу надійність і міцність, а також початкову відсутність вибору. Більшість сучасних виробників виготовляють такі пристрої саме із зазначеного матеріалу.
Сьогодні ж гідну конкуренцію металевим газовим балонам цілком спроможний скласти композитний варіант. Він має масу очевидних переваг, які й привертають увагу потенційних покупців. Полімерно-композитні моделі приблизно наполовину легші, ніж металеві варіації. Вони оптимально підходять для використання не тільки на дачних ділянках, а й у польових умовах, тому їх часто беруть із собою на рибалку, полювання та турпоходи. Зазначені балони мають стовідсоткову сумісність із грилями, кухонними плитами та подібним обладнанням.
Як вибрати газовий балон
Вибір газового балона практично повністю залежить від індивідуальних уподобань покупця. Тому для початку варто визначитися з оптимальним типом такого обладнання та поміщеного в нього газу. Не меншої уваги заслуговує і місткість балона.Вона повинна повністю заповнювати всі потреби користувача.
При покупці такого інвентарю варто звертати увагу виключно на продукцію перевірених компаній-виробників. Щоб знайти такі торгові марки, потрібно переглянути відгуки попередніх покупців.