Кошик
191 відгук

Інкубатори

Побутовий інкубатор – пристрій для штучного висиджування пташенят з яєць. На відміну від природного способу (з допомогою курей-несучок), інкубатор дозволяє виводити молодняк сільськогосподарської птиці цілорічно і у великій кількості.
1 2 ... 5

Класифікація побутових інкубаторів і на що звернути увагу при виборі

Побутові і професійні (фермерські) інкубатори призначені для малих господарств. При цьому професійні моделі розраховані на постійний виведення пташенят, тоді як побутові більше затребувані у птахівників-любителів. Промислові агрегати зустрічаються у великих господарствах або на птахофабриках.

Види інкубаторів

Універсальний інкубатор – працює з яйцями всіх видів домашньої птиці (курячі, качині, гусячі, индюшиные, перепелині, фазаньи, цесаріние).

Спеціалізований інкубатор – розрахований на інкубування яєць одного виду.

Переворот яєць

Ручної – використовується у простих, надійних і дешевих інкубаторах. При цьому потрібно відкривати камеру і перевертати кожне яйце 4-6 разів у добу, на що йде чимало часу і сил. До того ж порушення мікроклімату інкубатора негативно позначається на виведення пташенят. Такий спосіб часто призводить до пошкодження яєць.

Важливо: при ручному переворот дотримуйтесь чистоту рук, інакше можна занести мікроби в яйце, а це призведе до уповільнення розвитку пташеняти.

Механічний (напівавтоматичний) – виконує одночасне перевертання всіх яєць з допомогою повороту ручки. Інкубатор з механічним переворотом обійдеться дорожче ручної моделі і теж потребує участі людини (4-6 разів на добу). Оптимальний варіант для більшості користувачів.

Автоматичний – оснащений електромотором, не вимагає втручання людини. Самостійно перевертає яйця кілька разів на добу (в залежності від налаштувань). Самий дорогий апарат.

Слід відрізняти інкубатор з автоматичним переворотом яєць від автоматичного інкубатора. В останньому випадку передбачається не тільки зазначена функція, але і автоматичне підтримання температури і вологості. Також є можливість регулювати параметри протягом інкубації, наприклад, цикли охолодження, провітрювання, температуру.

Тип нагрівача інкубатора

Ламповий – забезпечує рівномірне нагрівання повітря в інкубаторі, точно підтримує задану температуру. Вийшла з ладу лампу розжарювання легко купити і замінити. Мінуси: випромінювання світла, що порушує природні умови виведення пташенят, ризик розриву лампи (при підвищеній вологості).

ТЕН – випускає тільки тепло, споживає менше електроенергії, ніж ламповий. Такий нагрівач створює велику випромінюючу поверхню Недоліки: висока ціна, ймовірність перегріву яєць з-за теплової інерційності.

Важливо: при виникненні корозії слід ізолювати відповідні металеві деталі Тена.

Місткість яєць

Цей параметр показує, скільки яєць можна закласти в інкубатор. Місткість визначається класом пристрої:

Починаючому фермеру або для особистих потреб підійде модель на 40-80 яєць.

Важливо: місткість інкубатора вказується в розрахунку на курячі яйця. Для яєць іншого виду, наприклад, гусячих або перепелиних, вибирайте прилад зі спеціальними ложементи, які дозволяють зменшувати / збільшувати ширину ряду укладання.

Тип терморегулятора інкубатора

Аналоговий – дешевий і надійний. Недоліки: потрібно постійно вручну контролювати температуру, висока похибка настроювання температури. Оптимальний вибір, якщо в господарстві часто відбуваються перепади напруги.

Цифровий – простіше у використанні і забезпечує більш високу точність настройки температури (в межах 0.1-0.01°C). Також цифровий терморегулятор автоматично контролює рівень вологості. Забезпечується дисплеєм. Мінуси: висока ціна, чутливість до перепадів напруги (відображає невірні дані, що смертельно небезпечно для виводка).

Повітрообмін інкубатора

Примусовий – проводиться за допомогою одного або декількох вентиляторів. Забезпечує рівномірний розподіл температури і вологості, підтримує в інкубаторі свіже повітря і відводить вуглекислий газ. Рекомендується вибирати пристрій з примусовим повітрообміном. Вентилятор необхідний в інкубаторі на 60 яєць і більше.

Природний – здійснюється через отвори в інкубаторі. Характерний для інкубаторів місткістю до 60 яєць.

Матеріал корпусу інкубатора

Матеріал корпусу інкубатора повинен відповідати двом головним вимогам – простота догляду і гігієнічність (не вбирати запахи і вологу). Кращим варіантом вважається пінопласт, який відмінно зберігає тепло (до 5 годин) і не поглинає вологу. Але такий корпус досить крихкий, вбирає запахи і погано очищується. Залишилася бруд – середовище для розмноження шкідливих мікробів.

Часто використовуються комбіновані варіанти: пластик+пінопласт, метал+пінопласт, дерево+пінопласт, де пінопласт виступає в ролі теплозберігаючою «оббивки». Хороший вибір – пластик, який зручно мити і дезінфікувати. А ось дерево – не найкраще рішення, оскільки вбирає вологу.

Додатково

Автоматичне підтримання температури і вологості – забезпечує оптимальний мікроклімат в інкубаторі без участі людини. Занадто висока або занадто низька температура / вологість згубна для виведених пташенят.

Ручне підтримання температури на практиці неможливо із-за нестабільної температури навколишнього середовища. Тому інкубатори забезпечуються терморегулятором і термометром для відстеження та підтримки температури.

Автоматичне підтримання вологості зустрічається в дорогих пристроях або промислових приладах. Більш дешеві варіанти оснащуються гігрометром і дисплеєм. Однак підтримувати необхідний рівень вологості потрібно вручну. В бюджетних інкубаторах датчик і дисплей відсутній.

Рівень вологості підтримується двома способами: вільним випаровуванням води з ванночок / вологопоглинальних серветок або упорскування води насосом. Перший варіант вимагає участі людини, другий – є автоматичним.

Харчування – представлено двома варіантами.

  • 220 В – від електромережі. Основний тип живлення. При відключенні електроенергії або перепадах напруги зародки загинуть.
  • 220 В і 12 В – передбачає підключення до автомобільного акумулятора (12 В), яка використовується як резервне живлення в разі відключення електроенергії. Бажано вибирати інкубатор з цим типом живлення.

Обладнання

Дисплей – відображає поточні параметри температури і вологості. У деяких моделях екран показує число днів з початку інкубації.

Звуковий сигнал – повідомляє про неполадки в роботі пристрою (відключення електрики, недостатній заряд батареї, різке перевищення / пониження температури).

Автоматичне відключення – спрацьовує при перегріві, що запобігає загибель виводка.

Деякі моделі комплектуються додатковими підставками і піддонами